Back

SOM

SOM WALLCOVERINGS

SOM Kağıt, yaptığı yatırımlar ve Ar-Ge çalışmalarının ışığında müşterilerine daima yenilikçi, kaliteli ve zengin çeşitlilikte ürünler sunar.
Dünden aldığı deneyimle, yarın için, bugün var gücüyle üretir.

SOM KAĞIT ve KARTON İŞLEME A.Ş.

1975 yılında kurulan SOM Kağıt, “Kitap Ciltleme” malzemesi olarak, Türkiye’de vinil kaplı kağıt üretimini yapan ilk şirkettir. Sektöründe vinil kaplı kağıdın tanınmasında öncü rol oynamış, kağıt ve karton işlemesinde yakaladığı yüksek kalite sayesinde hem ülkemizde hem de geniş ihracat ağı ile dünyada lider olmuştur.
2018 yılı itibariyle, son teknolojiyle kurulmuş yeni tesisimizde kırk üç yıllık tecrübemizle SOM Kağıt olarak hem kaplama malzemeleri, hem de yenilikçi, güvenli tüketime uygun, ve çevre dostu duvar kağıtları üretiyoruz. Kalite, lüks, ve zerafeti en ideal şekilde harmanlayan duvar kağıtlarımız, kullanıldıkları mekanlarda fark yaratıyor.
Operasyonel mükemmellikle desteklenen güçlü bir kurumsal yapısı ve sürdürülebilir büyüme vizyonu olan SOM Kağıt, müşteri ve kalite odaklı yaklaşımıyla Türkiye’nin en beğenilen duvar kağıtlarının üreticisi olma yolunda hızla ilerlemektedir.

KALİTE ve ÇEVRE POLİTİKAMIZ

Duvar kağıdı endüstrisindeki tüm çevresel politikalara ve düzenlemelere uyuyoruz ve çevreyi korumak adına bu en önemli önceliğimizdir. Tesisimizde kullanılan tüm hamur ve mürekkepler su bazlıdır, çevreye veya insan sağlığına zarar verebilecek hiçbir solvent ürün kullanılmamaktadır. Üretim sürecinde kullanılan kızgın yağ geri dönüştürülmekte ve tekrar kullanılmaktadır. Atık su, çevre düzenlemelerine göre boşaltılmaktadır

Cilt bezi ve Duvar Kağıdı konularında faaliyet gösteren SOM KAĞIT ve KARTON İŞLEME SAN. TİC. A. Ş. olarak, Hedefimiz toplam kalite yönetiminin ilkeleri doğrultusunda var gücümüzle çalışıp paydaşlarımızın istek ve beklentilerini karşılamak; çalışanlarımızın çalışma ve yaşam standartlarını yükseltip, güvenilir ve kaliteden ödün vermeyen sürekli iyileştirmeyi ilke edinmiş bir firma olarak markamıza bağlı müşteriler yaratmaktadır.
Yaşadığımız çevreyi korurken, yürürlükte olan standart ve mevzuatlara uyarak, ödün vermeden çevre kirliliğinin önüne geçerek sürekli daha iyi olmak da ana hedeflerimizdendir.

MARKALARIMIZ

GALERİ & REFERANSLAR